بهترین خودروهای دارای کروز کنترل

بهترین خودروهای دارای کروز کنترل

بهترین خودروهای دارای کروز کنترل
. کروز کنترل یا سیستم نگهدارنده سرعت، سیستمی است که بر روی خودروها نصب می شود و به راننده این امکان را می دهد که سرعت خودرو را بر روی یک عدد ثابت تنظیم نماید. این سیستم بدین شکل کار می کند که سرعت حرکت خودرو را بر روی یک عدد ثابت تنظیم می کند و این امر را از طریق کنترل میزان هوای ورودی به محفظه احتراق انجام می دهد.
سیستم کروز کنترل تطبیق پذیر
این سیستم یک سیستم جدید است که توسط کمپانی های متعدد خودروسازی عرضه می شود. در این سیستم بیشینه سرعت خودرو توسط حس گرهایی که در جلو خودرو تعبیه شده اند، تنظیم می شود. سنسورهایی که در جلو خودرو تعبیه شده اند ترافیک و خودروهای موجود در مسیر را شناسایی می کنند و بر روی آنها قفل می شوند.
پژو 2008 اتوماتیک
یکی از بهترین خودروهای کراس اوور موجود در بازار داخلی که به کروز کنترل مجهز است، پژو 2008 است. پژو 2008 خودرویی است که به پیشرانه ای قوی با توانایی تولید 165 اسب بخار مجهز است
چری تیگو 7 اکسلنت
این خودرو یکی از خودروهای چینی پر طرفدار در بازار ایران محسوب می شود چرا که امکانات فوق العاده، سواری نرم و راحت و همچنین طراحی دلچسبی دارد. این خودرو به عنوان پرچم دار خودروهای چری در بازار ایران محسوب می شود .
چری آریزو 6 اکسلنت
این سدان چینی که توسط شرکت چری در ایران تولید و عرضه می شود، خودروی بعدی لیست ماست. این خودرو فوق العاده زیباست و از امکانات فوق العاده ای بهره می برد
مزدا 3 نیو
گزینه بعدی این لیست خودروی پر طرفدار مزدا 3 نیو است. این خودروی پر طرفدار، یکی از محبوب ترین خودروهای کمپانی مزدا به شمار می رود که کیفیت بالای ساخت، طراحی زیبا و سواری ایمن و همچنین نرم این خودرو آن را به یکی از پر فروش ترین خودروهای تاریخ کمپانی مزدا تبدیل نموده است.

چهارشنبه 20 اردیبهشت | ارسال شده توسط:

کروز کنترل یا سیستم نگهدارنده سرعت، سیستمی است که بر روی خودروها نصب می شود و به راننده این امکان را می دهد که سرعت خودرو را بر روی یک عدد ثابت تنظیم نماید.

بهترین خودروهای دارای کروز کنترل
همان طور که مستحضر هستید، خودرو های متعددی در بازار کشورمان ایران وجود دارند که مجهز به کروز کنترل می باشند. شاید بسیاری از ما نام کروز کنتزل را شنیده باشیم اما ندانیم که این سیستم به چه معناست و یا چگونه کار می کند. کروز کنترل یا سیستم نگهدارنده سرعت، سیستمی است که بر روی خودروها نصب می شود و به راننده این امکان را می دهد که سرعت خودرو را بر روی یک عدد ثابت تنظیم نماید. این سیستم بدین شکل کار می کند که سرعت حرکت خودرو را بر روی یک عدد ثابت تنظیم می کند و این امر را از طریق کنترل میزان هوای ورودی به محفظه احتراق انجام می دهد. این سیستم همان طور که پیش تر نیز ذکر شد بر روی خودروهای متعددی نصب می شود و ما در ادامه مطلب ” بهترین خودروهای دارای کروز کنترل ” قصد داریم تا چند مورد از این خودروها را برای شما معرفی کنیم. اما پیش از آن با همراه باشید تا تعریف جامع تری از کروز کنترل را به شما ارائه کنیم.
کروز کنترل چیست؟
کروز کنترل و به لاتین Cruise controlسیستمی است که سرعت خودرو را با دقت بالا و بدون هیچ دخالتی بر روی یک عدد ثابت نگه می دارد. سیستم کروز کنتزل این امکان را به ما می دهد که سرعت خودرو را در شرایط مختلف و بدون استفاده از پدال گاز بر روی یک عدد ثابت، تثبیت نمائیم. اجازه بدهید یک مثال برای شما بزنیم. تصور کنید قصد سفر دارید و می خواهید خودرو را وارد جاده ای بنمایید که مسیر مستقیمی دارد و قرار است چند صد یا هزار کیلومتر را در آن جاده برانید و شخص دیگری هم رانندگی بلد نیست و بار رانندگی این مسیر به دوش شماست. حتی فکر کردن به چنین مسیری نیز پیش از سفر شما را خسته خواهد نمود، اما اگر خودرو شما مجهز به سیستم کروز کنترل باشد، این سیستم به کمک شما خواهد آمد.
سیستم کروز کنترل به این شکل که اکنون شاهد آن هستیم، در اواخر سال 1940 میلادی ساخته گردید. در آن زمان ایده اینکه بتوان با استفاده از دستگاه های برقی سرعت خودرو را کنترل نمود و میزان گاز خوردن را تنظیم نمود، به ذهن مهندسین رسیده بود.
حال ممکن است بپرسید این سیستم چگونه کار می کند؟ سیستم کروز کنترل با استفاده از تنظیم وضعیت دریچه گاز سرعت خودرو را کنترل می کند. این سیستم دریچه گاز را به جای فشار دادن پدال گاز درگیر می کند و با استفاده از محدود کردن مقدار هوا، سرعت موتور را کنترل می کند.
راننده خودرویی که از کروز کنترل بهره می برد می تواند با استفاده از دکمه هایی که در اختیارش قرار گرفته، سرعت خودرو را تعیین کند. این دکمه ها معمولا بر روی فرمان خودرو یا بصورت اهرمی در کنار فرمان قرار گرفته است.
سیستم کروز کنترل تطبیق پذیر
این سیستم یک سیستم جدید است که توسط کمپانی های متعدد خودروسازی عرضه می شود. در این سیستم بیشینه سرعت خودرو توسط حس گرهایی که در جلو خودرو تعبیه شده اند، تنظیم می شود. سنسورهایی که در جلو خودرو تعبیه شده اند ترافیک و خودروهای موجود در مسیر را شناسایی می کنند و بر روی آنها قفل می شوند. سیستم کروز کنترل تطبیق پذیر بصورتی عمل می کند که خودروی شما معمولا 2 تا 3 ثانیه با خودروی جلویی فاصله داشته باشد.
کامپیوتر خودروی مورد نظر با استفاده از داده هایی که سنسورهای خودرو ارسال می کنند، فاصله با خودروی جلویی و سرعت مناسب را می سنجد و بر طبق آن ادامه مسیر را طی می کند. موضوع مهمی که در مورد این سیستم وجود دارد این است که اگر در جلوی خودرو چند خودروی دیگر وجود داشته باشند، خودرو خود انتخاب می کند تا کدام را دنبال کند. برای مثال اگر خودروی شما به دنبال یک خودرو در حال حرکت باشد و خودروی دیگری در مسیر خودروی شما قرار بگیرد این سیستم بصورت کاملا هوشمند تصمیم می گیرد کدام خودرو را برای دنبال کردن انتخاب کند.
بزرگان حاضر در صنعت خودروسازی معتقدند که کروز کنترل تطبیق پذیر یک سیستم مهم در ایمنی خودروهاست. سیستم کروز کنترل تطبیق پذیر اگر خودروی جلویی بصورت ناگهانی ترمز کند، از سرعت خودروی شما می کاهد و از ترمز خودرو استفاده می کند. برخری از خودروسازان برای تقویت این سیستم از سیستم های نوری دوربین یا لیزر استفاده می کنند که می تواند دقت سیستم کروز کنترل را بالاتر ببرد و بر امنیت این سیستم بیفزاید.
حال که با ماهیت سیستم های کروز کنترل آشنا شدیم، توصیه می کنیم با ما همراه باشید تا چند خودروی دارای کروز کنترل را به شما معرفی کنیم.
پژو 2008 اتوماتیک
یکی از بهترین خودروهای کراس اوور موجود در بازار داخلی که به کروز کنترل مجهز است، پژو 2008 است. پژو 2008 خودرویی است که به پیشرانه ای قوی با توانایی تولید 165 اسب بخار مجهز است و طراحی زیبا و جذابی که دارد موجب موفقیت این خودرو در بازار داخلی شده است. این خودرو به امکانات رفاهی متعددی مجهز است که از جمله این امکانات می توان به تهویه اتوماتیک، سنسور پارک، دوربین دنده عقب، سنسور تشخیص باد لاستیک، صفحه نمایش 7 اینچی و همین طور کروز کنترل اشاره نمود.
این خودرو به دلیل امکانات به روز و پیشرفته ای که دارد از سیستم کروز کنتزل حرفه ای بهره می برد که می تواند خیال راننده را برای تنظیم سرعت در مسافت های طولانی راحت کند.
چری تیگو 7 اکسلنت
این خودرو یکی از خودروهای چینی پر طرفدار در بازار ایران محسوب می شود چرا که امکانات فوق العاده، سواری نرم و راحت و همچنین طراحی دلچسبی دارد. این خودرو به عنوان پرچم دار خودروهای چری در بازار ایران محسوب می شود و بسیاری آن را زیباترین و حرفه ای ترین خودرو کمپانی چری در ایران می دانند. این خودرو آپشن ها و امکانات رفاهی متعددی دارد که باعث شده از رقبای خود به سرعت پیشی بگیرد و بتواند تمام نیازهای کاربران خود را بر طرف نماید. این امکانات عبارتند از:
سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، گرم‌کن صندلی، سیستم کیلس، استارت دکمه‌ای، سقف پانورامیک برقی، مانیتور 9 اینچی، اتوهلد، کنترل حرکت در سرازیری، دوربین 360 و کروز کنترل حرفه ای
این خودرو همچنین از یک پیشرانه 1.5 لیتری محهز به توربو شارژر و گیربکس دو کلاچه بهره می برد که می تواند رانندگی هیجان انگیزی را برای شما به ارمغان بیاورد.
بر روی این خودروی هیجان انگیز یک سیستم کروز کنترل حرفه ای برای تثبیت سرعت در مسیرهای خسته کننده در نظر گرفته شده که می تواند از خستگی رانندگی در مسیرهای طولانی تا حد زیادی بکاهد.
چری آریزو 6 اکسلنت
این سدان چینی که توسط شرکت چری در ایران تولید و عرضه می شود، خودروی بعدی لیست ماست. این خودرو فوق العاده زیباست و از امکانات فوق العاده ای بهره می برد که آن را به یک گزینه مناسب برای خرید تبدیل نموده است. البته امکانات این خودرو به جز گیربکس CVT 9 سرعته ای که بر روی این خودر نصب است، تفاوت چندانی با چری آریزو 5 ندارد. از جمله امکانات این خودرو می توان به طراحی بسیار جذاب و به روز، کابین به روز و مدرن، دوربین 360 درجه، سانروف، مانیتور 6 اینچی، ترمز پارک برقی، استارت دکمه ای، سیستم کیلس و همین طور یک کروز کنترل به روز نام برد.
بر روی این خودرو نیز همانند دیگر خودروهای رده بالای چری، یک سیستم Cruise control حرفه ای وجود دارد که می تواند تنظیمات سرعت را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و شما را از خستگی رانندگی در مسیر های چند صد کیلومتری نجات دهد.
مزدا 3 نیو
گزینه بعدی این لیست خودروی پر طرفدار مزدا 3 نیو است. این خودروی پر طرفدار، یکی از محبوب ترین خودروهای کمپانی مزدا به شمار می رود که کیفیت بالای ساخت، طراحی زیبا و سواری ایمن و همچنین نرم این خودرو آن را به یکی از پر فروش ترین خودروهای تاریخ کمپانی مزدا تبدیل نموده است. این خودرو نکات مثبت فراوانی دارد که به دلیل همین نکات می توان از نکات منفی اش چشم پوشی نمود اما منتقدین چند ایراد را به این خودرو وارد می دانند که این ایرادات به شرح زیر است:
ظاهر نسبتا قدیمی در مقایسه با خودروهای امروزی، ارتفاع کم خودرو در کنار فضای ناکافی در ردیف عقب
این خودرو چنان که پیش تر ذکر شد مجهز به امکانات خوبی است که از جمله این امکانات می توان به سیستم سقف شیشه ای، گرم کن صندلی، تهویه مطبوع اتوماتیک و کروز کنترل حرفه ای اشاره نمود که البته این لیست در مقابل امکانات بالای خودروهای چینی موجود در بازار ایران حرف چندانی برای گفتن ندارد. با وجود تمام موارد ذکر شده، از خودروی مزدا استقبال بسیار خوبی به عمل آمده اما پس از اینکه تحریم ها دوباره بر روی صنعت خودروسازی اعمال گردید، قطعات این خودرو با کمبود مواجه شد و قیمت لوازم آن نیز افزایش چشمگیری داشت که همین موضوع بر روی فروش این خودر تاثیر بسزایی گذاشت و فروش آن را کاهش داد.
چنانچه مطالعه این مطلب برای شما مفید بود، با دیگر مطالب آموزشی ما نیز همراه باشید.

مفقودی پلاک خودرو
راهنمای چراغ‌های اخطار خودرو‌ ها
نشانه‌های خرابی ای ‌سی ‌یو (ECU)
کارشناسی خودرو
خودرو صفر بخریم یا دست دوم
مقایسه بسترن B30 با جیلی GC6
مقایسه و بررسی لکسوس RX200t و بی ام و X4
مقایسه فولکس واگن تیگوان و بی ام و x4
مقایسه بی وای دی S6 و جک S5
مقایسه تخصصی سراتو کوپه با هیوندای ولستر
مهم ترین دلایل خاموش شدن موتور خودرو
نحوه تعویض آب رادیاتور خودرو
بهترین خودروهای آفرودی
تفاوت خودروی دیفرانسیل عقب و جلو
سیستم پارک اتوماتیک
مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018
مقایسه وراکروز و میتسوبیشی اوتلندر
مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60
مدارک لازم و مراحل انتقال سند خودرو
قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا
علل بالا رفتن مصرف سوخت خودرو
بهترین خودرو ایرانی 99
بهترین خودرو چینی در بازار ایران
شایع ترین ایرادات خودروها
بچه غول های چینی؛ ام وی ام x55 یا هاوال h2؟
سیر تا پیاز تعویض پلاک خودرو
مشخصات فنی دیگنیتی
پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو