بهترین خودرو ایرانی 99

بهترین خودرو ایرانی 99

بهترین خودرو ایرانی 99
در بین خودروسازان داخلی بیشترین سهم بازار در اختیار ایران خودرو و سایپا بوده است چرا که بیشترین منابع و فضای تولیدی را در کشور دارا هستند.
خودروی پراید
پراید در نسخه اولیه در شرکت مزدا ژاپن و به سفارش شرکت فورد طراحی گردید. نسل اول این خودرو در سال های 1986 تا 1993 تولید و در بازار ژاپن با نام مزدا 121 و در بازار آمریکای جنوبی با نام فورد فستیوا عرضه گردید. این خودرو با نام پراید در سال 1987 برای اولین بار توسط کمپانی کره ای کیا موتورز تولید و در سال 2001 خط تولید آن به سایپا فروخته شد.
خودروی پژو 206
همان طور که مستحضر هستید، این خودرو یکی از خودروهای پر طرفدار و بسیار پر فروش بازار ایران است. این خودرو پس از اینکه در فرانسه تولید و به موفقیت نسبی دست یافت در 4 نسخه تیپ2، تیپ3، تیپ 5 و تیپ 6 وارد بازار ایران گردید.
خودرو ریو
. این خودرو برای اولین بار در ایران، در سال 1384 تولید و روانه بازار گردید. پیشرانه ای که بر روی این خودرو نصب است 1500 سی سی 4 سیلندر است که در مجموع 98 اسب بخار قدرت تولید می کند و در دو نوع دستی و اتوماتیک روانه بازار گردیده است.
خودروی پژو پرشیا (پارس) و پژو جی ال ایکس
خودرو پژو جی ال ایکس در سال 1372 وارد ایران گردید که سری نخست آن در مدل های GL و GLX تحویل بازار گردید و به فروش نسبتا مناسبی نیز دست یافت.
پیشرانه این خودرو 1800 سی سی است که 100 اسب بخار نیرو تولید می کند و این قدرت را توسط جعبه دنده دستی 5 سرعته به چرخ ها منتقل می گردد.
خودروی سمند
پیشرانه ای که بر روی خودروی سمند نصب می گردد 1800 سی سی و 100 اسب بخار قدرت دارد که توسط یک جعبه دنده دستی به چرخ ها منتقل می شود. بعدها خودروی سمند LX به بازار عرضه شد که به نسبت سمند اولیه امکانات رفاهی و ایمنی بیشتری داشت و قدرت موتور آن به 113 اسب بخار افزایش پیدا نموده بود.
خودروی رنو لوگان L90 یا تندر 90
یکی دیگر از خودروهای پر طرفدار ایرانی، خودروی رنو تندر 90 یا لوگان است که پس از یک ماجرای جنجالی در سال 1386 پا به عرصه خودرویی کشور گذاشت. این خودروی پر طرفدار به دلیل ظاهر جذاب و طراحی متفاوتی که داشت در زمان عرضه توجه همگان را به سوی خود جلب نمود.

چهارشنبه 20 اردیبهشت | ارسال شده توسط:

در بین بهترین خودرو ایرانی 99 خودروسازان داخلی بیشترین سهم بازار در اختیار ایران خودرو و سایپا بوده چرا که بیشترین منابع و فضای تولیدی را در کشور دارا هستند.
در این میان میتوان به خودروهای ذیل اشاره کرد :
خودروی پراید، خودروی پژو 206، خودرو ریو، خودروی پژو پرشیا (پارس) و پژو جی ال ایکس، خودروی سمند، خودروی رنو لوگان L90 یا تندر 90

بهترین خودرو ایرانی 99
سالهاست خودروهای متعددی در بازار ایران تولید می شوند که طرفداران فراوانی نیز پیدا نموده اند و فروش بسیار خوبی هم داشته اند. البته سیاست های دولت مبنی بر ممنوعیت واردات خودرو نیز به این موضوع کمک بسزایی نموده است. در بین خودروسازان داخلی بیشترین سهم بازار در اختیار ایران خودرو و سایپا بوده است چرا که بیشترین منابع و فضای تولیدی را در کشور دارا هستند. همان طور که پیش تر نیز توضیح داده شد، خودروسازان ایرانی خودروهای متعددی را تولید و روانه بازار می کنند که بعضی از این خودرو ها بالای 20 سال است تولید می شوند و همچنان نیز خریدار دارند. در ادامه مطلب ” بهترین خودرو ایرانی 99 ” قصد داریم چند خودرو داخلی را که بهترین سابقه فروش را در سال 99 دارند برای شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.
خودروی پراید
یکی از خودروهایی که بیشترین فروش و سابقه تولید در کشورمان ایران را دارد، پراید است. پراید در نسخه اولیه در شرکت مزدا ژاپن و به سفارش شرکت فورد طراحی گردید. نسل اول این خودرو در سال های 1986 تا 1993 تولید و در بازار ژاپن با نام مزدا 121 و در بازار آمریکای جنوبی با نام فورد فستیوا عرضه گردید. این خودرو با نام پراید در سال 1987 برای اولین بار توسط کمپانی کره ای کیا موتورز تولید و در سال 2001 خط تولید آن به سایپا فروخته شد. سایپا پس از مدتی با ایجاد زنجیره ای از قطعه سازان و به مرور زمان شروع به بومی سازی این خودرو نمود و مدل های متعددی از آن را در کشور عرضه کرد. از تاریخچه پراید که بگذریم نوبت به پیشرانه خودرو، امکانات رفاهی و تجهیزات ایمنی آن می رسد. پیشرانه این خودرو 4 سیلندر خطی 1323 سی سی است که 71 اسب بخار قدرت تولید می کند. این قدرت توسط جعبه دنده دستی 5 سرعته به چرخ ها منتقل می شود. وزن خالص این خودرو نیز 915 کیلوگرم است که این وزن سبک باعث گردیده تا این خودرو شتاب و سرعت قابل قبولی داشته باشد.
برای خودرو پراید نمی توان تجهیزات و امکانات خاصی تعریف نمود چرا که از اولیه ترین تجهیزات مانند سیستم تهویه مطبوع، ترمز ABS، شیشه های برقی جلو، فرمان هیدرولیک و … بهره می برد که البته شایان ذکر است اکثر این امکانات بعدها به این خودرو اضافه گردیده است.
این خودرو در طول سالیان متمادی به دلیل اینکه قیمت پایین و هزینه تعمیر نگهداری و استهلاک پایینی دارد، طرفداران خاص خودش را نیز پیدا نموده است و بسیاری آن را به عنوان یک خودرو اقتصادی مناسب خانواده ها می شناسند.
خودروی پژو 206
همان طور که مستحضر هستید، این خودرو یکی از خودروهای پر طرفدار و بسیار پر فروش بازار ایران است. این خودرو پس از اینکه در فرانسه تولید و به موفقیت نسبی دست یافت در 4 نسخه تیپ2، تیپ3، تیپ 5 و تیپ 6 وارد بازار ایران گردید. در نسخه تیپ2 و تیپ 3 یک موتور استفاده شده بود و این دو نسخه فقط از لحاظ امکانات رفاهی تفاوت هایی با هم داشتند. پیشرانه ای که در خودرو پژو 206 تیپ 2 و تیپ 3 مورد استفاده قرار می گیرد، TU3 است که 1400 سی سی حجم موتور و 75 اسب بخار قدرت دارد. از لحاظ امکانات رفاهی نیز تقریبا همه امکانات از روی این نسخه حذف گردیده تا به همین واسطه قیمت آن کاهش یابد. در پژو 206 تیپ 3 اما امکانات رفاهی تیپ 5 و تیپ 6 وجود دارد که این موارد این خودرو را به انتخاب جذاب تبدیل نموده است.
از پژو 206 تیپ 2 و 3 که بگذریم، نوبت به پژو 206 تیپ 5 و تیپ 6 می رسد. بر روی این دو خودرو پیشرانه 1600 سی سی TU5 نصب است که 105 اسب بخار قدرت تولید می کند. در نسخه تیپ 5 قدرت موتور توسط گیربکس 5 دنده دستی به چرخ ها منتقل می شود که در نسخه تیپ 6 این قدرت توسط گیربکس اتوماتیک منتقل می شود. این دو خودرو نسبت به نسخه تیپ 2 =از امکانات رفاهی بیشتری برخوردار هستند. امکانات تیپ 5 و تیپ 6 دقیقا با امکانات تیپ 3 یکی است که از جمله آن می توان به تهیه اتوماتیک، دماسنج، آینه های برقی، شیشه بالابرهای عقب برقی و موارد این چنینی اشاره نمود.
خودرو پژو 206 به دلیل طراحی به روز و قابل قبولی که دارد که این موضوع هم شامل درون و هم شامل بیرون خودرو می گردد، همواره مورد توجه همه اقشار علی الخصوص جوانان بوده است. این خودرو به عقیده بسیاری یکی از بهترین خودروهای ایرانی موجود در بازار در سال 99 است.
خودرو ریو
یکی دیگر از خودروهای موفق در بازار ایران، خودروی ریو است که بسیاری آن را به عنوان خودرویی که استهلاک فوق العاده پائینی دارد به حساب می آورند. گروه بزرگی از کارشناسان معتقدند ریو یکی از خودروهایی است که با خرید آن می توانید یک عمر از لحاظ خودرویی اطمنیان داشته باشید چرا که بسیار قابل اطمینان است و به ندرت دچار خرابی می شود. این خودرو برای اولین بار در ایران، در سال 1384 تولید و روانه بازار گردید. پیشرانه ای که بر روی این خودرو نصب است 1500 سی سی 4 سیلندر است که در مجموع 98 اسب بخار قدرت تولید می کند و در دو نوع دستی و اتوماتیک روانه بازار گردیده است.
این خودرو به دلیل دوام بالا و اقتصادی بودنش بر سر زبان ها افتاد چرا که آپشن خاصی نداشت و از طراحی معمولی بهره می برد. اما به دلیل استهلاک فوق العاده پایین، نرم بودن سیستم تعلیق، مصرف پایین سوخت و جادار بودنش بر سر زبان ها افتاد و طرفداران بسیاری را برای خود دست و پا نمود. در سالهای آخر تولید این خودرو به دلیل اجبارهایی که برای نصب ایربگ در بازار داخلی وجود داشت، بر روی این خودرو دو ایربگ نصب گردید تا حداقل استانداردهای لازم را کسب نموده باشد.
خودروی پژو پرشیا (پارس) و پژو جی ال ایکس
دو عدد از خودروهایی که بیشترین فروش را در بازار داخلی ایران داشته اند، پژو جی ال ایکس و پژو پرشیا هستند که به دلیل شباهت های ظاهری و همین طور پیشرانه ای که نصب دارند، عملکردی شبیه به هم دارند. خودرو پژو جی ال ایکس در سال 1372 وارد ایران گردید که سری نخست آن در مدل های GL و GLX تحویل بازار گردید و به فروش نسبتا مناسبی نیز دست یافت.
پیشرانه این خودرو 1800 سی سی است که 100 اسب بخار نیرو تولید می کند و این قدرت را توسط جعبه دنده دستی 5 سرعته به چرخ ها منتقل می گردد.
اما پژو پرشیا که به نوعی برادر پژو جی ال ایکس است دقیقا از همان پیشرانه بهره می برد و همان توان خروجی را ارائه می دهد. امکانات رفاهی این دو خودرو نیز دقیقا یکسان است. تنها تفاوت این دو خودرو در نماهای بیرونی و نمای داخلی آنهاست که بسیاری معتقدند پرشیا که بعدها با نام پارس به بازار عرضه شد، از خودروی جی ال ایکس زیباتر است.
خودروی سمند
سمند به گفته ایران خودرو اولین خودرو ملی است که کلیه فرآیند طراحی و تولید آن در ایران انجام گردیده اما بسیاری معتقدند که این خودرو نیز از روی پلتفرم های خارجی برداشته شده و صد در صد ایرانی نیست. این خودرو در ابتدای عرضه در یک مدل وارد بازار گردید اما در سالهای بعد مدل های مختلفی از جمله سمند LX و سمند سورن نیز به بازار عرضه شد که تفاوت چندانی با مدل اولیه نداشت و فقط در بخش امکانات رفاهی و ایمنی و برخی طراحی ها تغییراتی ایجاد گردیده بود.
پیشرانه ای که بر روی خودروی سمند نصب می گردد 1800 سی سی و 100 اسب بخار قدرت دارد که توسط یک جعبه دنده دستی به چرخ ها منتقل می شود. بعدها خودروی سمند LX به بازار عرضه شد که به نسبت سمند اولیه امکانات رفاهی و ایمنی بیشتری داشت و قدرت موتور آن به 113 اسب بخار افزایش پیدا نموده بود.
پس از چند سال عرضه خودروی سمند به عنوان خودروی ملی، نسخه دیگری از این خودرو با نام سورن نیز روانه بازار شد که 1645 سی سی و 115 اسب بخار قدرت تولید می نمود و طراحی ظاهری و همین طور طراحی داخلی آن دستخوش تغییراتی گردیده بود. این خودرو همچنین امکانات رفاهی بیشتری نسبت به سمند و سمند ال ایکس داشت که همین موضوع مزید بر علت شد تا طرفداران بسیاری نیز برای خود دست و پا کند.
خودروی رنو لوگان L90 یا تندر 90
یکی دیگر از خودروهای پر طرفدار ایرانی، خودروی رنو تندر 90 یا لوگان است که پس از یک ماجرای جنجالی در سال 1386 پا به عرصه خودرویی کشور گذاشت. این خودروی پر طرفدار به دلیل ظاهر جذاب و طراحی متفاوتی که داشت در زمان عرضه توجه همگان را به سوی خود جلب نمود. تندر 90 در مدل های مختلفی روانه بازار ایران شد و تولید آن در هر دو شرکت ایران خودرو و پارس خودرو انجام گردید. پیشرانه ای که بر روی این خودرو نصب گردیده است، 1600 سی سی است که 105 اسب بخار قدرت تولید می کند و این قدرت توسط دو جعبه دنده دستی و اتوماتیک در دو نسخه به چرخ های این خودرو منتقل می شود.
این خودرو به عقیده بسیاری یک گزینه مناسب برای افرادی است که نیاز به یک خودروی قدرتمند، قوی، زیبا، جادار و کم استهلاک دارند و علاقه دارند تا بدون دردسر از خودروی خود برای سالها استفاده کنند.
درمطلب ” بهترین خودروی ایرانی 99 ” چند خودروی پر فروش و پر طرفدار بازار ایران را که در سال 99 گزینه های مناسبی برای خرید هستند معرفی نمودیم. امیدواریم اطلاعات داده شده برای شما مفید بوده باشد. با دیگر مطالب آموزشی ما در زمینه خودرو همراه باشید.

مفقودی پلاک خودرو
راهنمای چراغ‌های اخطار خودرو‌ ها
نشانه‌های خرابی ای ‌سی ‌یو (ECU)
کارشناسی خودرو
خودرو صفر بخریم یا دست دوم
مقایسه بسترن B30 با جیلی GC6
مقایسه و بررسی لکسوس RX200t و بی ام و X4
مقایسه فولکس واگن تیگوان و بی ام و x4
مقایسه بی وای دی S6 و جک S5
مقایسه تخصصی سراتو کوپه با هیوندای ولستر
مهم ترین دلایل خاموش شدن موتور خودرو
بهترین خودروهای دارای کروز کنترل
نحوه تعویض آب رادیاتور خودرو
بهترین خودروهای آفرودی
تفاوت خودروی دیفرانسیل عقب و جلو
سیستم پارک اتوماتیک
مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018
مقایسه وراکروز و میتسوبیشی اوتلندر
مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60
مدارک لازم و مراحل انتقال سند خودرو
قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا
علل بالا رفتن مصرف سوخت خودرو
بهترین خودرو چینی در بازار ایران
شایع ترین ایرادات خودروها
بچه غول های چینی؛ ام وی ام x55 یا هاوال h2؟
سیر تا پیاز تعویض پلاک خودرو
مشخصات فنی دیگنیتی
پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو