خانه » خودروهای 600 میلیونی دردسر ساز
خودروهای 600 میلیونی دردسر ساز

خودروهای 600 میلیونی دردسر ساز

توسط مهدی عابدی

با بودجه 600 میلیون تومان می توان ماشین های متنوعی را با هر نوع سلیقه دلخواه خریداری کرد. اما برای خرید خودرو باید حتما توجه بسیاری در این زمینه را داشته باشید و ابتدا جوانب را بسنجید. زیرا در بین خودروهای 600 میلیونی، ماشین هایی وجود دارد که ممکن است بعد از خریدن، شما را به دردسر بیندازد. زیرا آن ها بازار خرید و فروش خوبی نداشته و قطعات یدکی کم یابی دارند. در ادامه مطلب ما قصد داریم در مورد خودروهای 600 میلیونی که خریدن آن ها ممکن است شما را به دردسر بیندازد، صحبت کنیم. پس همراه ما باشید و به مطالب گفته شده دقت و توجه کافی کنید.

کیا اپیروس مدل 2008

کیا اپیروس مدل 2008

یکی از خودروهای دردسرساز 600 میلیون تومانی، کیا اپیروس مدل 2008 می باشد. خرید این ماشین توصیه نمی شود، زیرا دردسرهایی را بعدا به همراه دارد. در بین سال های 2008 تا 2010 میلادی به ایران، واردات این خودرو صورت گرفت و هم اینک در بازار ایران مدل های گوناگونی از آن وجود دارد. نسخه رویال و ساده جزء دو مدل خودرو کیا اپیروس می باشد که در بازار ایران موجود است. مدل رویال آن از امکانات متنوعی برخوردار بوده و تفاوت های ظاهری دارد. اگر شما با داشتن بودجه 600 میلیون تومان قصد خرید خودرو کیا اپیروس را دارید، تنها می توانید مدل سال 2008 آن را خریداری کنید.

هر چند کیا اپیروس از نظر فنی و ظاهری، جذاب است اما متاسفانه در لیست خودروهای دردسرساز 600 میلیون تومانی قرار دارد. از دلایل آن می توان به داشتن بازار محدود کیا اپیروس اشاره کرد.  بازار خرید و فروش این ماشین زیاد رونق نداشته و در وضعیت خوبی قرار ندارد. همان طور که می دانید، در کشور ما خودرو، یک وسیله سرمایه ای است به همین خاطر در زمان خرید باید دقت کافی را داشت و ماشین هایی را انتخاب کرد که بتوان در زمان مناسب آن را به فروش رساند. کیا اپیروس هم از چنین ویژگی برخوردار نیست. پس بهتر است با داشتن بوجه 600 میلیون تومان به فکر خودروهای دیگر باشید.

از طرفی هم الان سال هاست که تولید این ماشین متوقف شده و دیگر به کشور ایران ارائه نمی شود، یافتن لوازم یدکی آن کمی کار دشواری است. به همین خاطر نمی توانید لوازم یدکی آن به خصوص قطعات ظاهری آن را تعویض کنید و دردسرهای زیادی راه به همراه دارد.  کیا سراتو 2 لیتری مدل 1396 یا هیوندای النترا 2014 جایگزین خوبی برای کیا اپیروس هستند و شما می توانید با بودجه 600 میلیون تومان، اقدام به خرید یکی از این ماشین ها کنید.

ماشین های دردسرساز 600 میلیون تومانی، هایما S5 صفر کیلومتر

هایما S5 صفر کیلومتر

در لیست ماشین های دردسر ساز 600 میلیون تومانی، خودرو هایما S5 که جزء محصولات کوچک هایما است، قرار دارد. شایان ذکر است که بدانید، در این لیست تنها گزینه صفر کیلومتر، همین خودرو می باشد. به خاطر برخورداری از این مزیت، همچنان درسرهای زیادی را برای خریداران به وجود می آورد. شاید با خود بپرسید که دلیل دردسرساز بودن خودرو هایما    S5 چیست و به چه دلیل بهتر است از خرید آن دوری کنیم؟ اولین دلیل، عرضه محدود آن است . این خودرو در برابر چری تیگو 5 و جک S5 که از رقیب های آن هستند، کم آورده و هیچ حرفی برای گفتن ندارد. همان طور که می دانید، اگر عرضه محصولی محدود باشد، بازار خرید و فروش آن هم در حد مطلوب و خوب قرار نمی گیرد. به همین ترتیب بازار خرید و فروش هایما S5 ضعیف بوده و دردسرهای زیادی را برای صاحب اتومبیل به همراه دارد.

 

همچنین از دیگر معایب آن، خدمات پس از فروش هایما  S5 است که زیاد خوب نیست و نیز لوازم یدکی کم یابی دارد. به همین خاطر دردسرهای زیادی را به همراه خواهد داشت. استهلاک این خودرو بیشتر بوده و مجهز به موتور توربوشارژ می باشد. بدین ترتیب نیازمند توجه و حساسیت زیاد به منظور تعمیر اساسی و انجام دادن سرویس های دوره ای آن است. متاسفانه خدمات پس از فروش هایما S5، عملکرد خوب و مطلوبی ندارد. پس بهتر است خودروهای دیگری را جایگزین این ماشین کنید تا بعدا دردسرهایی برایتان پیش نیاید در این صورت تا حد زیادی هم از هزینه های اضافی جلوگیری می شود.

بی وای دی S6 مدل 1396

بی وای دی S6 مدل 1396

بی وای دی S6 که از خودروسازان معروف چینی به شمار می آید،  در میان خودروهای 600 میلیونی که خریدن آن‌ها ممکن است شما را به دردسر بیاندازد، قرار دارد. به وسیله کارمانیا در مدت کوتاه محصولات وای دی S6 وارد بازار ایران شد. تولید این خودرو در سال های 1395 تا 1398 صورت گرفت. شما می توانید با داشتن بودجه 600 میلیون تومان، مدل کارکرده سال 1396 این خودرو را خریداری کنید. اما پیشنهاد می کنیم اصلا به خرید آن اقدام نکنید. زیرا مشکلات زیادی را برایتان به وجود می آورد.

بی وای دی S6 سال هاست که به کشور ما عرضه نمی شود. به همین خاطر ارزش خرید آن در حد پایینی قرار گرفته و بازار خرید و فروش آن به خاطر داشتن رقیب هایی نظیر چری تیگو 5 و جک S5‌ ، در حد خوب و مطلوبی قرار ندارد. از طرفی بی وای دی یک خودرو عامه پسند از نظر طراحی داخلی و خارجی نیست.

زیرا در سال 2011 در بازار جهانی شناخته شد و به دهه پیش تعلق دارد. این خودرو به شما حس یک ماشین تازه را نمی دهد. شما می توانید با داشتن بودجه 600 میلیون تومان، خودروهای کراس اوور جاداری مانند هایما S7 1397 یا چری تیگو 7 1396 را خریداری کنید.

پس توصیه ما به شما این است که اصلا به سراغ خرید خودرو بی وای S6 مدل 1396 نروید. به جای آن به فکر خرید ماشین های دیگری در این رنج قیمت باشید.

رنو داستر PE دیفرانسیل جلو مدل 2017

رنو داستر PE دیفرانسیل جلو مدل 2017

رنو داستر PE یکی دیگر از ماشین های دردسرساز 600 میلیون تومانی است. عرضه این کراس اوور کوچک اقتصادی توسط نگین خودرو در بین سال های 2016 تا 2018، وارد بازار ایران شد. در بازه قیمت 600 میلیون تومان، خرید این خودرو اصلا توصیه نمی شود و مانند ماشین های نام برده شده در بالا، دردسرها و هزینه های زیادی را به همراه دارد. رنو داستر از نظر ظاهری و فنی، شباهت های خیلی زیادی با رنو لوگان و رنو ساندرو وجود دارد. البته ناگفته نماند که تولید همه آن ها توسط شرکت رومانیایی انجام شده است.

همان طور که می دانید، به کشور ما عوارض سنگینی به دلیل وارد کردن خودرو، اعمال می شود. همچنین رنج قیمت رنو داستر خیلی زیادتر از ارزش نهایی آن است. به همین ترتیب بیشتر افراد در ایران برای خرید یک خودرو اقتصادی، حاضر به پرداخت این قدر هزینه سنگین را نیستند. ظاهر این خودرو دردسرساز، ساده و بی آلایش بوده و شبیه اتومبیل های اقتصادی و ارزان قیمت است. رنو داستر فاقد سیستم چهار چرخ متحرک می باشد که این عامل یکی از معایب آن به شمار می آید. شما با داشتن بودجه 600 میلیون تومان می توانید به سراغ خرید دیگر ماشین های خانواده رنو که جوان تر و جذاب تر هستند، بروید. کپچر 2016 می تواند جایگزین خوبی به جای خرید خودرو رنو داستر باشد. پس توصیه می کنیم برای جلوگیری از هزینه های گزاف و پیشگیری از بروز مشکلات جبران ناپذیر، اقدام به خرید خودرو رنو داستر با بودجه 600 میلیون تومان نکنید.

ماشین های دردسرساز 600 میلیون تومانی، هیوندای i30 مدل 2012

هیوندای i30 مدل 2012

یکی دیگر از خودروهای 600 میلیونی که خریدن آن‌ها ممکن است شما را به دردسر بیاندازد، هیوندای i30 می باشد که خرید این ماشین هم با داشتن این میزان بودجه، توصیه نمی شود. در بین سال های 2010 تا 2012، هیوندای i30 وارد بازار کشور ایران شد. مزدا 3 هاچبک بهمن موتور، یکی از رقیب های این خودرو است که تا به الان نبرد آن از یک دهه پیش ادامه دارد. افراد زیادی به خرید ماشین هیوندای i30 اقدام نمی کنند. زیرا قیمت آن بسیار بالاست. به جای آن به سراغ خودروهای سدان و کراس اوور می روند.

ساخت هیوندای i30 با کیفیت پایینی صورت گرفته است. یافتن نسخه سالم این خودرو هم کار دشواری می باشد. سال هاست که دیگر این ماشین تولید نمی شود. به همین خاطر با مشکل نایاب بودن لوازم یدکی همراه است. با توجه به دلایل گفته شده، بازار خرید و فروش هیوندای i30 در وضعیت خوب و مطلوبی قرار ندارد و به خاطر نبود قطعات یدکی آن، بعد از خرید دچار مشکلات و دردسرهای زیادی خواهید شد. پس توصیه می شود از خرید آن دوری کنید تا بتوانید به میزان قابل توجهی از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

جمع بندی

بودجه 600 میلیون تومان در جایگاه خود، پول زیادی به شمار می آید و مطمئنا برای به دست آوردن آن زحمات خیلی زیادی کشیده اید. پس به همین خاطر در زمان خرید خودرو باید دقت و حساسیت زیادی داشته باشید. ما در این مطلب خودروهای 600 میلیونی که خریدن آن‌ها ممکن است شما را به دردسر بیاندازد را معرفی کردیم. توصیه می کنیم از خرید آن ها به منظور جلوگیری از هزینه های اضافی و بروز مشکلات دردسرساز، دوری کنید. به جای خودروهای دردسرساز 600 میلیون تومانی، می توانید ماشین هایی نظیر چری تیگو 5، جک S5،  کیا سراتو مونتاژی و هیوندای اکسنت را بخرید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پیام بگذارید