مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018

مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018

مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018
میتسوبیشی اوتلندر 2018 یک خودروی کراس اوور خانوادگی است که گنجایش 6 نفر را دارد. بر خلاف مدل های قدیمی تر اوتلندر، اوتلندر 2018 از لحاظ تجهیزات ایمنی و رفاهی پیشرفت های فراوانی داشته است و به امکانات فوق العاده ای مجهز گردیده است.
مقایسه میتسوبیشی اوتلندر و هیوندای سانتافه از لحاظ طراحی خارجی
طراحی بیرونی اوتلندر 2018 در بخش سپرها، چراغ ها و دیگر بخش ها، تغییراتی را نسبت به مدل های قدیمی داشته است، اما با توجه به تغییرات ایجاد شده نمی توان گفت اوتلندر 2018 ظاهری جذاب دارد. باید اعتراف نمود که طراحی ظاهری اوتلندر نسبت به سانتافه 2018 ضعیف تر است و سانتافه 2018 خودرویی جذاب تر است.
مقایسه میتسوبیشی اوتلندر و هیوندای سانتافه از لحاظ طراحی داخلی
یکی از نقاط قوت اوتلندر گستردگی فضای داخلی آن است که باعث می شود سرنشینان از آن لذت ببرند. برای قرار گرفتن اجزای داخلی خودرو نظم خاصی در نظر گرفته شده و این اجزا از متریال های باکیفیت تهیه شده اند.
مقایسه فنی میتسوبیشی اوتلندر و سانتافه 2018
موتور اوتلندر 2018 2400 سی سی است که در مجموع قدرت موتوری معادل 170 اسب بخار تولید می کند. این در حالی است که سانتافه 2018 نیز موتور 2400 سی سی دارد که در مجموع 188 اسب بخار قدرت تولید می کند.

چهارشنبه 20 اردیبهشت | ارسال شده توسط:

خودروی میتسوبیشی اوتلندر 2018 و خودرو هیوندای سانتافه 2018 از پرطرفدارترین شاسی بلندهای بازار خودرو ایران هستند و هر دو در یک کلاس قرار دارند و بهترین گزینه برای افرادی که قصد خرید خودرو دارند، خودروهای دست دوم خارجی است چرا که به دلیل کیفیت بالای قطعات این خودروها، گزینه های دست دوم آنها نیز موارد بسیار مناسبی هستند.

مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018
با سلام خدمت شما مخاطبین گرامی. این بار با یک مطلب متفاوت در زمینه مقایسه دو خودروی شاسی بلند پر طرفدار در بازار خودروی کشور در خدمت شما هستیم. اولین خودرو، خودروی میتسوبیشی اوتلندر 2018 و دومین خودرو هیوندای سانتافه 2018 است. این دو خودرو شاسی بلند از پرطرفدارترین شاسی بلندهای بازار خودرو ایران هستند و به دلیل اینکه هر دوی این خودروها در یک کلاس قرار دارند، تصمیم بر این گرفته ایم تا این دو خودرو را مورد بررسی قرار داده و با یکدیگر مقایسه کنیم. قطعا شما نیز با خبر شده اید که چند سالی است واردات خودرو به داخل کشور ممنوع گردیده و بهترین گزینه برای افرادی که قصد خرید خودرو دارند، خودروهای دست دوم خارجی است چرا که به دلیل کیفیت بالای قطعات این خودروها، گزینه های دست دوم آنها نیز موارد بسیار مناسبی هستند. به همین دلیل زمانی که هر فردی قصد خرید خودروی شاسی بلند دست دوم را داشته باشد، گزینه های سانتافه و اوتلندر از بهترین گزینه های شاسی بلند پیش روی او هستند. در ادامه مطلب ” مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018 ” با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این دو خودروی پر طرفدار آشنا سازیم.
میتسوبیشی اوتلندر
میتسوبیشی اوتلندر 2018 یک خودروی کراس اوور خانوادگی است که گنجایش 6 نفر را دارد. بر خلاف مدل های قدیمی تر اوتلندر، اوتلندر 2018 از لحاظ تجهیزات ایمنی و رفاهی پیشرفت های فراوانی داشته است و به امکانات فوق العاده ای مجهز گردیده است. بدین ترتیب مدل 2018 اوتلندر به یک کراس اوور همه فن حریف و فول آپشن تبدیل شده است. میتسوبیشی اوتلندر در مدل های مختلفی روانه بازار گردیده است و بر روی همه این خودروها موتور قدرتمند 2400 سی سی نصب شده است. البته اوتلندر مدل قوی تری نیز دارد که به دلیل قوانین راهنمایی و رانندگی کشوری واردات این دست خودروها به داخل ممنوع است.
مقایسه میتسوبیشی اوتلندر و هیوندای سانتافه از لحاظ طراحی خارجی
طراحی بیرونی اوتلندر 2018 در بخش سپرها، چراغ ها و دیگر بخش ها، تغییراتی را نسبت به مدل های قدیمی داشته است، اما با توجه به تغییرات ایجاد شده نمی توان گفت اوتلندر 2018 ظاهری جذاب دارد. باید اعتراف نمود که طراحی ظاهری اوتلندر نسبت به سانتافه 2018 ضعیف تر است و سانتافه 2018 خودرویی جذاب تر است.
با این وجود خودروی اوتلندر در هنگام گذر از خیابان یک سر و گردن از خودروهای اطراف بلندتر است. اوتلندر یک جلوپنجره کرومی جذاب دارد که در کنار چراغ های LED، زیبایی خاصی به جلوی خودرو داده است. برای این خودرو امکان انتخاب 7 رنگ نیز وجود دارد که این موضوع از جمله امکاناتی است که از سال 2016 برای اوتلندر قابل سفارش بوده است.
میتسوبیشی اوتلندر نسبت به مدل های قدیمی اش تغییراتی از لحاظ ابعادی و طولی نداشته است اما هیوندای سانتافه 2018 نسبت به مدل های قدیمی اش تغییر ابعاد داشته، بطوری که فاصله محوری آن 6.61 سانتی متر و فاصله طولی آن 70 سانتی متر افزایش نموده است. طراحی جدید ظاهری سانتافه 2018 ماجراجویانه نیست اما در مقایسه با ظاهر اوتلندر 2018، سانتافه از طراحی خارجی جذاب تر و زیباتری برخوردار است. طراحی خارجی سانتافه 2018 در مقیاس car connection امتیاز 7 از 10 را کسب نموده که امتیار بسیار بالایی محسوب می گردد. همچنین با تغییر شکل سپر جلو و چراغ ها، زیبایی ظاهری سانتافه 2018 دو چندان گردیده است.
مقایسه میتسوبیشی اوتلندر و هیوندای سانتافه از لحاظ طراحی داخلی
یکی از نقاط قوت اوتلندر گستردگی فضای داخلی آن است که باعث می شود سرنشینان از آن لذت ببرند. برای قرار گرفتن اجزای داخلی خودرو نظم خاصی در نظر گرفته شده و این اجزا از متریال های باکیفیت تهیه شده اند. همچنین داشبورد مرکزی به صندلی راننده نزدیک است و راننده از دید بسیار خوبی برخوردار است. برای تعویض دنده به صورت دستی نیز می توان از شیفترهای تعبیه شده در پشت فرمان خودرو استفاده نمود.
صفحه نمایش مرکزی اوتلندر با وجود اینکه سایز خیلی بزرگی ندارد اما اطلاعات فوق العاده کاربردی را در اختیار راننده قرار می دهد. در بسیاری از خودروهای شاسی بلند این موضوع باب است که طراح برای اینکه فضای صندوق را بزرگ تر کند فضای سرنشینان عقب را تحت تاثیر قرار می دهد. این موضوع اما در اوتلندر صادق نیست و هم سرنشینان عقب خودرو فضای کافی در اختیار دارند و هم صندوق عقب جا به میزان کافی دارد.
از سوی دیگر نوبت به سانتافه می رسد. در سانتافه 2018 تغییرات مثبت فراوانی ایجاد شده است که دلیل اصلی آن را می توان استفاده بیشتر از چرم و مواد با کیفیت تر اشاره نمود. این موارد باعث گردیده اند که با حضور در کابین خودرو احساس بسیار خوبی در شما ایجاد خواهد گردد. کابین هیوندای سانتافه از سه ردیف صندلی تشکیل شده است که صندلی های ردیف سوم را باید خودتان باز کنید. این قسمت در واقع بخشی از صندوق عقب است که می توان به عنوان فضای ردیف سوم از آن استفاهده نمود.
یک نمایشگر حرفه ای 7 اینچی نیز در مرکز داشبورد سانتافه 2018 قرار دارد که امکانات خوف العاده ای در اختیار شما قرار می دهد. این نمایشگر 7 این البته قابلیت سفارش و تغییر به 8 اینچی را نیز دارد.
مقایسه فنی میتسوبیشی اوتلندر و سانتافه 2018
از همه این موارد که بگذریم نوبت به مهم ترین بخش هر خودرو یعنی قلب تپنده آن است. موتور اوتلندر 2018 2400 سی سی است که در مجموع قدرت موتوری معادل 170 اسب بخار تولید می کند. این در حالی است که سانتافه 2018 نیز موتور 2400 سی سی دارد که در مجموع 188 اسب بخار قدرت تولید می کند.
گیربکس اوتلندر، گیربکس خودکار جدید CVT است که قابلیت تعویض دستی نیز دارد. گیربکس سانتافه نیز یک گیربکس خودکار 6 دنده است که قدرت موتور را به چرخ های خودرو منتقل می کند.
مصرف سوخت میتسوبیشی اوتلندر در مقایسه با سانتافه تقریبا یکسان است و می توان از این لحاظ بر روی این دو خودرو حساب نمود.
لیست تجهیزات و امکانات رفاهی سانتافه و اوتلندر 2018
چراغ های اوتلندر 2018:
چراغ‌های جلو LED، شوینده چراغ‌ها بر روی سپر جلو، Day Light جلو، چراغ‌های عقب LED طیفی
چراغ های سانتافه 2018:
چراغ¬های LED روزتاب، سیستم خودکار روشنایی چراغ ¬ها، مجموعه چراغ¬ های انطباقی به‌علاوه نوربالای خودکار، چراغ¬های پروژکتوری، چراغ¬هایLED عقب، چراغ مهمان LED
سیستم مولتی مدیا اوتلندر:
نمایشگر ۶ اینچی لمسی به همراه دوربین عقب ، دارای پورت USB
سیستم مولتی مدیا سانتافه:
بلوتوث، پخش‌کننده DVD/VCD، جی‌پی‌اس، کنترل صدا روی فرمان، پورت USB، AUX، IPOD.
رینگهای اوتلندر و سانتافه:
رینگ های اوتلندر 18 اینچی طرح جدید و رینگ های سانتافه 18 اینچی آلومینیومی هستند.
آینه های اوتلندر:
آینه¬های جانبی با قابلیت جمع شدن الکتریکی، آینه داخلی الکتروکرومیک
آینه های سانتافه:
آینه¬های الکتریکی با گرم‌کن، آینه داخلی الکتروکرومیک
تهویه مطبوع اوتلندر:
سیستم تهویه هوای دوگانه با قابلیت تنظیم متفاوت دما برای راننده و سرنشین Dual Air Conditioning
تهویه مطبوع سانتافه:
تهویه خودکار، راه‌اندازی سیستم تهویه
صندلی های اوتلندر:
روکش چرمی، تنظیم الکتریکی صندلی راننده در ۸ حالت
صندلی های سانتافه:
روکش چرمی، تنظیم الکتریکی صندلی راننده در ۸ حالت
سیستم های هشدار دهنده اوتلندر:
سیستم ضد سرقت هشداردهنده، سنسور پارک بر روی سپرهای عقب و جلو، سیستم هشدار ترافیک پشت خودرو، سیستم ردیابی نقاط کور، سیستم هشدار خروج از لاین
سیستم های هشدار دهنده سانتافه:
سیستم ردیابی نقاط کور، سیستم دوربین چند زاویه¬ای، سیستم هشدار خروج از لاین جاده، تشخیص عابر پیاده، دوربین دید عقب
امکانات دیگر اوتلندر:
سیستم ایموبلایزر، درب برقی صندوق عقب، دوربین ۳۶۰ درجه، کنترل فعال پایداری (ACS) و کنترل کشش (TCL)، سانروف ۳ حالته
امکانات دیگر سانتافه:
دماسنج داخلی، سیستم نظارت بر فشار روی تایر، سیستم سانروف
لیست تجهیرات ایمنی و حفاظتی اوتلندر و سانتافه
کیسه های هوای اوتلندر:
مجهز به ۷ ایربگ (۲ عدد جلو و سرنشین، ۲ عدد ایربگ جانبی، ۲ عدد ایربگ پرده‌ای و ۱ عدد زانو)
کیسه های هوای سانتافه:
7 کیسه هوا: راننده، سرنشین، جانبی صندلی¬های جلو، پرده¬ای
سیستم ترمز اوتلندر:
ترمز جلو دیسکی خنک شونده، ترمز عقب دیسکی، سیستم ترمز ضدقفل ABS، ترمز کمکی برای سطوح شیبدار، ترمزدستی برقی
سیستم ترمز سانتافه:
ترمز دیسکی خنک شونده، ترمز اضطراری خودکار همراه، ترمز پارک الکترونیکی، کنترل ترمز DBC، ترمز ABS، BA و EBD
جمع بندی مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018
جمع بندی مقایسه دو خودروی سانتافه و اوتلندر نشان می دهد، خودروی سانتافه از نظر زیبایی خارجی و داخلی از اوتلندر بهتر است. پس اگر علاقمند هستید تا یک شاسی بلند زیباتر خریداری کنید بی شک بهترین گزینه برای شما خودروی سانتافه 2018 است. اما اگر از دوست داران محیط زیست و کاهش مصرف سوخت های فسیلی هستید، قطعا اوتلندر گزینه بهتری برای شما خواهد بود.
در مجموع می توان گفت گزینه کره ای هیوندای سانتافه 2018 قطعا از اکثر جوانب گزینه مناسب تری نسبت به خودروی اوتلندر است، مگر اینکه قیمت های خودروها که به صورت لحظه ای تغییر می کنند، اوتلندر را گزینه بهتری معرفی نمایند.
اگر از مطالعه مطلب ” مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018 ” لذت بردید، با دیگر مطالب ما نیز همراه باشید.

تگ ها: برچسب‌ها,
مفقودی پلاک خودرو
راهنمای چراغ‌های اخطار خودرو‌ ها
نشانه‌های خرابی ای ‌سی ‌یو (ECU)
کارشناسی خودرو
خودرو صفر بخریم یا دست دوم
مقایسه بسترن B30 با جیلی GC6
مقایسه و بررسی لکسوس RX200t و بی ام و X4
مقایسه فولکس واگن تیگوان و بی ام و x4
مقایسه بی وای دی S6 و جک S5
مقایسه تخصصی سراتو کوپه با هیوندای ولستر
مهم ترین دلایل خاموش شدن موتور خودرو
بهترین خودروهای دارای کروز کنترل
نحوه تعویض آب رادیاتور خودرو
بهترین خودروهای آفرودی
تفاوت خودروی دیفرانسیل عقب و جلو
سیستم پارک اتوماتیک
مقایسه وراکروز و میتسوبیشی اوتلندر
مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60
مدارک لازم و مراحل انتقال سند خودرو
قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا
علل بالا رفتن مصرف سوخت خودرو
بهترین خودرو ایرانی 99
بهترین خودرو چینی در بازار ایران
شایع ترین ایرادات خودروها
بچه غول های چینی؛ ام وی ام x55 یا هاوال h2؟
سیر تا پیاز تعویض پلاک خودرو
مشخصات فنی دیگنیتی
پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو