مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60

مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60

مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60
معرفی خودروی ولوو XC60
در سال 2007 کمپانی سوئدی ولوو در نمایشگاه خودروی ژنو از یک کراس اوور کامپکت پرده برداری نمود که بسیاری آن را یک خودروی لوکس ارزیابی نمودند.
معرفی خودروی هوندا CRV
در سوی دیگر این مقایسه هوندا سی آر وی قرار دارد که در رده کراس اوورهای کامپکت قرار می گیرد. این کراس اوور تولید ژاپن است و اولین نسخه از آن در سال 1995 رونمایی گردیده است. نسل اول این خودرو از سال 1996 روانه بازار شد و تا سال 2001 تولید این خودرو ادامه داشت.
مقایسه طراحی ظاهری هوندا CRV با ولوو XC60
هوندا سی آر وی چراغ ها به جلو پنجره خودرو اتصال دارد و در کنار خطوط موج دار سپر، ظاهری اسپرت و خشن به خود گرفته است. در مدلی که فیس لیفت گردیده، ال ای دی شدن لامپ ها و پروژکتوری شدن نور بالای خودرو به جذابیت های ظاهری هوندا CRV افزوده است.
مقایسه طراحی داخلی هوندا CRV با ولوو XC60
کیفیت متریالی که در داخل این خودرو به کار رفته است، در نسخه فیس لیفت بسیار بهبود داشته که یک برگ برنده برای هوندا محسوب می شود. در این نسخه از هوندا خریدار همچنین قادر است تریم جدید، سامانه های الکترونیکی و همچنین عایق بندی بی نظیری را برای کابین سفارش دهد که به جذابیت های این خودرو افزوده است.
مشخصات فنی هوندا CRV و ولوو XC60
پس از بررسی هایی که بین دو خود هوندا CRV و ولوو XC60 انجام گردید، نوبت به مقایسه این دو خودرو از لحاظ فنی می رسد. همان طور که می دانید هوندا CRV در ایران در 3 تیپ: تورینگ، ای ایکس و ای ایکس ال عرضه شد که در میان این مدل ها، مدل تورینگ کامل ترین تیپ موجود از این خودرو است. پیشرانه این خودرو 2400 سی سی 4 سیلندر است که نیرویی برابر با 185 اسب بخار و گشتاوری معادل 245 نیوتن متر تولید می کند.

چهارشنبه 20 اردیبهشت | ارسال شده توسط:

مقایسه هوندا CRV و ولوو XC60 این دو خودرو در بخش کراس اوورها جای می گیرند. ولوو XC60 یک کراس اوور سوئدی و هوندا CRV یک کراس اوور ژاپنی است .

مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60
با سلام خدمت مخاطبین محترم، با یک مطلب مقایسه ای در مورد دو خودرو موجود در بازار داخلی در خدمت شما هستیم. این بار نوبت به بررسی دو خود هوندا CRV و ولوو XC60 رسیده که قطعا می تواند مقایسه جذابی باشد. همان طور که می دانید این دو خودرو در بخش کراس اوورها جای می گیرند. ولوو XC60 یک کراس اوور سوئدی و هوندا CRV یک کراس اوور ژاپنی است که بناست در ادامه این مطلب به بررسی طراحی داخلی و خارجی، مشخصات فنی، تجهیزات و آپشن ها و امکانات ایمنی این دو خودرو بپردازیم. در ابتدا به معرفی دو خودروی ولوو XC60 و هوندا CRV می پردازیم. با ما همراه باشید.
معرفی خودروی ولوو XC60
در سال 2007 کمپانی سوئدی ولوو در نمایشگاه خودروی ژنو از یک کراس اوور کامپکت پرده برداری نمود که بسیاری آن را یک خودروی لوکس ارزیابی نمودند. این خودرو پس از معرفی پر سر و صدای خود در سال 2008 روانه بازارهای جهانی گردید. این خودرو یکی دیگر از خودروهای سری 60 ولوو است که در سراسر جهان طرفداران فراوانی دارند. از دیگر خودروهای سری 60 ولوو می توان به S60 و V60 اشاره نمود.
با توجه به اینکه این خودرو در بازارهای جهانی فروش بسیار بالایی داشت، اما زمانی که توسط افرا موتور مدل های 2013 و 2014 این خودرو وارد ایران گردید، با استقبال چندانی مواجه نشد.
معرفی خودروی هوندا CRV
در سوی دیگر این مقایسه هوندا سی آر وی قرار دارد که در رده کراس اوورهای کامپکت قرار می گیرد. این کراس اوور تولید ژاپن است و اولین نسخه از آن در سال 1995 رونمایی گردیده است. نسل اول این خودرو از سال 1996 روانه بازار شد و تا سال 2001 تولید این خودرو ادامه داشت. بین سالهای یاد شده یک فیس لیفت نیز از این خودرو در سال 1999 به بازارهای اروپا، آسیا و استرالیا راه یافت. در سال 2000 نیز از همین خودرو یک مدل خاص برای بازار آمریکای شمالی رونمایی شد که تا یک سال بازار را قبضه نموده بود.
نسل دوم خودروی Honda CRV بین سالهای 2001 تا 2006 تولید و روانه بازار گردید. در سال 2005 نیز نسخه ای فیس لیفت از این خودرو تولید و به بازار عرضه شد.
نسل سوم این خودرو نیز در بین سالهای 2006 تا 2011 به بازار عرضه شد و در سال 2010 فیس لیفت این نسخه به بازار خودروهای جهان عرضه گردید که توجه ها را به سمت خود جلب نمود.
نسل چهارم این خودرو در سال 2011 به بازار عرضه شد و تا سال 2016 نیز این تولید ادامه داشت. طبق سنت هوندا برای بیرون دادن نسخه های فیس لیفت در یک سال مانده به پایان تولید هر نسل از CRV در سال 2015 نیز یک نسخه فیس لیفت از این خودرو به بازارهای جهانی راه پیدا کرد که این نسخه وارد ایران شد و مهمان خیابان های ایران گردید.
در ادامه این مطلب قصد داریم نسخه 2014 ولوو XC60 و مدل 2015 هوندا CRV را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
مقایسه طراحی ظاهری هوندا CRV با ولوو XC60
در یک سمت این مقایسه هوندا CRV قرار دارد که پس از انجام تغییرات متعدد به طرح کنونی خود رسیده است. نسلی که در این مطلب قصد بررسی آن را داریم، خودرویی جذاب و مدرن است که اگرچه ممکن است بسیاری آن را نپسندند اما در تمام نقاط جهان به فروش خوبی دست یافته و طرفداران پر و پا قرصی نیز دارد.
از این موارد که بگذریم در بخش جلویی، هوندا سی آر وی چراغ ها به جلو پنجره خودرو اتصال دارد و در کنار خطوط موج دار سپر، ظاهری اسپرت و خشن به خود گرفته است. در مدلی که فیس لیفت گردیده، ال ای دی شدن لامپ ها و پروژکتوری شدن نور بالای خودرو به جذابیت های ظاهری هوندا CRV افزوده است.
زمانی که به بخش عقبی خودرو می رسیم، نشانه هایی از نسل اول طراحی این خودرو را شاهد هستیم که به عقیده بسیاری طراحی فوق العاده هماهنگی دارد. چراغ های کشیده و عمودی و شیشه عقب که به درب عقب متصل است نمایی ساده تر از جلوی خودرو دارد اما همچنان جذابیت و زیبایی خود را دارد.
از خودرو هوندا CRV که بگذریم، نوبت به ولوو XC60 می رسد که یک کراس اوور لاکچری است و در قسمت پشتی شباهت بسیار زیادی به هوندا سی آر وی دارد. این شباهت ها بدین معنا نیست که یک کمپانی از دیگری کپی بردارید نموده است، بلکه زبان طراحی هر دو محصول شبیه یکدیگر است و این موضوع به همین دلیل بوده است.
در بخش جلویی ولوو ایکس سی 60 اما با نمایی قدیمی و به عقیده بسیاری غیر مدرن طرف هستیم که هیجان خاصی را به مخاطب منتقل نمی کند و بزرگان صنعت خودرو اعتقاد دارند این عدم جذابیت به دلیل این است که کمپانی ولوو در زمان طراحی این خودرو، بر طراحی و تولید محصولات دیگر تمرکز داشته است.
مقایسه طراحی داخلی هوندا CRV با ولوو XC60
این بخش از مطلب را با بررسی طراحی داخلی هوندا سی آر وی آغاز می کنیم. کابین این خودرو بسیار جادار و راحت است و از یک طراحی ساده بهره می برد. کیفیت متریالی که در داخل این خودرو به کار رفته است، در نسخه فیس لیفت بسیار بهبود داشته که یک برگ برنده برای هوندا محسوب می شود. در این نسخه از هوندا خریدار همچنین قادر است تریم جدید، سامانه های الکترونیکی و همچنین عایق بندی بی نظیری را برای کابین سفارش دهد که به جذابیت های این خودرو افزوده است. اما از موارد فوق که بگذریم به جرات می توان گفت کابین هوندا سی آر وی یکی از کم سر و صدا ترین کابین ها در میان رقبای خود است که نشان از عایق بندی صحیح و اصولی کابین این خودرو دارد.
پس از بررسی کابین خودروی هوندا سی آر وی نوبت به خودروی ولوو XC60 می رسد. کابین این خودرو به عقیده اکثریت بزرگان حوزه خودرو با دیگر کابین های این خودروساز سوئدی تفاوت بسیاری دارد اما متریال بسیار مرغوبی برای این خودرو به کار رفته است. فضای کابین نیز فضای بسیار مناسبی است و جا برای همه سرنشینان خودرو به اندازه کافی شاید هم بیشتر، وجود دارد. استفاده از تزئیناتی مانند کروم و چرم در داخل خودرو در کنار داشبورد کاملا دیجیتال، فرمان خوش دست و زیبا، صفحه نمایش 7 اینچی، سقف پانوراما و چرم به کار رفته در درب ها باعث به ارمغان آمدن یک کابین لوکس گردیده که به همین دلایل مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.
مشخصات فنی هوندا CRV و ولوو XC60
پس از بررسی هایی که بین دو خود هوندا CRV و ولوو XC60 انجام گردید، نوبت به مقایسه این دو خودرو از لحاظ فنی می رسد. همان طور که می دانید هوندا CRV در ایران در 3 تیپ: تورینگ، ای ایکس و ای ایکس ال عرضه شد که در میان این مدل ها، مدل تورینگ کامل ترین تیپ موجود از این خودرو است. پیشرانه این خودرو 2400 سی سی 4 سیلندر است که نیرویی برابر با 185 اسب بخار و گشتاوری معادل 245 نیوتن متر تولید می کند. این قوای محرکه نیز توسط جعبه دنده سی وی تی که به سیستم G designکه متخص هوندا است به چرخ ها منتقل می شود. این جعبه دنده هماهنگی بالایی با دنده و پدال گاز خودرو دارد. ضمنا این کراس اوور ژاپنی می تواند در 8.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر دست یابد که عدد فوق العاده ای محسوب می گردد.
240 اسب بخار قدرت و 320 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. گیربکس این خودرو 6 دنده اتوماتیک پاور شیفت دو کلاچه است که 240 اسب بخار به چرخ های این خودرو منتقل می کند. شتاب صفر تا صد این خودرو نیز 8.1 ثانیه است که این خودرو را از لحاظ فنی در همه موارد از هوندا سی آر وی قوی تر می کند.
آپشن های هوندا CRV و ولوو XC60
در ادامه این مطلب نوبت به بررسی آپشن های این دو خودرو می رسد. این دو خودرو از لحاظ آپشنی بسیار قوی هستند و امکانات فراوانی دارند. هوندا CRV امکانات بی نظیری دارد که از جمله این امکانات می توان به استارت دکمه ای، سیستم ورود و خروج بدون کلید، کروز کنترل و رادار نقطه کور اشاره نمود. در طرف مقابل ولوو XC60 نیز امکانات خاص دیگری را دارد که از جمله این امکانات خاص می توان به سیستم بخار زدایی شیشه ها بر حسب دما، اتوهلد، هدآپ، سیستم تشخیص تابلوهای راهنمایی رانندگی، صندلی کودک و تنظیم شعاع نور چراغ ها اشاره نمود که به عقیده بسیاری هیجان انگیز تر از امکانات خودروی رقیب است.
تجهیزات ایمنی هوندا CRV و ولوو XC60
از لحاظ تجهیزات ایمنی، این دو خودرو از امکانات قابل قبولی برخوردار هستند و از قوی ترین خودرو ها از لحاظ ایمنی در این کلاس محسوب می شوند. هوندا سی آر وی یک خودروی همه فن حریف در زمینه ایمنی است چرا که کمپانی هوندا با به کار گیری فولاد بسیار مقاوم در شاسی این خودرو و به کارگیری فناوری جوش فولاد و آلومینیوم، بدنه این خودرو بسیار مقاوم نموده است. این خودرو از موسسات مختلف اروپایی و آمریکایی 5 ستاره ایمنی کسب نموده و موسسه IIHS آمریکا نیز نمره Top safety pick را به این خودرو داده است.
در سمت دیگر این مقایسه نیز خودرویی از کمپانی ولوو قرار دارد که همان طور که می دانید مهم ترین دغدغه اش ایمنی بوده و هست. اگر به لیست بلند بالای تجهیزات این خودرو نگاه کنید، بر همین مطلب صحه گذاشته خواهد شد. طراحی خودروی ولوو XC60 بصورتی است که اگر ضربه ای به خودرو وارد شود، این خودرو ضربه را به راحتی از سرنشینان دور می کند. اسکلت فولادی فوق العاده ایمن، درب های تقویت شده، پرده محافظتی برای سقف در کنار میله های ضربه گیر کناری که در زیر صندلی های جلو واقع شده است، باعث گردیده تا این خودرو در تمام تست های بین المللی ایمنی بتواند 5 ستاره ایمنی را کسب نماید.

اگر مطالعه مطلب مقایسه ای ” مقایسه هوندا CRV با ولوو XC60″برای شما مفید بود، با دیگر مطالب ما نیز همراه باشید.

تگ ها: برچسب‌ها,
مفقودی پلاک خودرو
راهنمای چراغ‌های اخطار خودرو‌ ها
نشانه‌های خرابی ای ‌سی ‌یو (ECU)
کارشناسی خودرو
خودرو صفر بخریم یا دست دوم
مقایسه بسترن B30 با جیلی GC6
مقایسه و بررسی لکسوس RX200t و بی ام و X4
مقایسه فولکس واگن تیگوان و بی ام و x4
مقایسه بی وای دی S6 و جک S5
مقایسه تخصصی سراتو کوپه با هیوندای ولستر
مهم ترین دلایل خاموش شدن موتور خودرو
بهترین خودروهای دارای کروز کنترل
نحوه تعویض آب رادیاتور خودرو
بهترین خودروهای آفرودی
تفاوت خودروی دیفرانسیل عقب و جلو
سیستم پارک اتوماتیک
مقایسه سانتافه 2018 و اوتلندر 2018
مقایسه وراکروز و میتسوبیشی اوتلندر
مدارک لازم و مراحل انتقال سند خودرو
قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا
علل بالا رفتن مصرف سوخت خودرو
بهترین خودرو ایرانی 99
بهترین خودرو چینی در بازار ایران
شایع ترین ایرادات خودروها
بچه غول های چینی؛ ام وی ام x55 یا هاوال h2؟
سیر تا پیاز تعویض پلاک خودرو
مشخصات فنی دیگنیتی
پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو