خانه » مقایسه کوییک با برلیانس H220
مقایسه کوییک با برلیانس H220

مقایسه کوییک با برلیانس H220

توسط پرنوش اردویی

مقایسه کوییک با برلیانس H220

بی شک وقتی شما با بودجه کم اقدام به خرید خودرو می کنید، در مقایسه  محصولات شرکت ها، که کدام یک از آن ها بهتر است، دچار مشکل می شوید.از خودروهای هاچبک ارزان قیمت در بازار می توان به سایپا کوییک و برلیانس h220 اشاره کنیم. در این مطلب می خواهیم به مقایسه این دو خودرو بپردازیم. همراه ما باشید.

برلیانس h220

تولید محصولات برلیانس بر عهده پارس خودرو می باشد که ارزان ترین محصول آن، هاچبک چینی h220 است که در سال 1395 وارد بازار ایران شد. این خودرو در مقایسه با برلیانس h320 از طراحی ضعیف تری برخوردار است. اگر از نمای جلو به این ماشین نگاه کنید، متوجه یک جلو پنجره منحنی  خواهید شد.

از طرفی به خط های شکسته موجود در بدنه آن هم پی خواهید برد. اما نکته جالب اینجاست که خودروی برلیانس با وجود این عیب ها، زیباتر از سایپا کوییک می باشد.

از نکات قوت برلیانس می توان به بزرگ بون فضای داخلی آن نسبت به کوییک، اشاره کرد.

ساده بودن داخل کابین برلیانس h220، نظر بیشتر افراد را به خود جذب می کند.

خودروی برلیانس مجهز به ایموبلایزر، تهویه مطبوع اتوماتیک، 2 ایربگ، سیستم صوتی با 4 بلندگو، تنظیم ارتفاع نور چراغ های جلو، ایزوفیکس صندلی عقب و تنظیم برقی آینه های جانبی، است.

باید بگوییم که این خودرو تجهیزات و امکانات زیادی ندارد.  موتور این ماشین از حجم 1.5 لیتری و 4 سیلندر برخوردار است و قدرت آن برابر با 103 اسب بخار می باشد.

 

همچنین توانایی تولید 138 نیوتن متر گشتاور را دارد. جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۶ سرعته نیمه اتوماتیک به منظور منتقل کردن این قدرت، در آن تعبیه شده است که کار کرد آن در حد متوسط می باشد. اما خودروی کوییک از جعبه دنده اتوماتیک برخوردار است.

اگر دنبال ماشین باکیفیت و خیلی معمولی هستید، برلیانس بهترین گزینه خواهد بود. این خودرو در مقایسه با کوییک، بهتر بوده و باکیفیت تر است. پس اگر میان این دو خودرو قصد انتخاب یکی را داشتید، پیشنهاد می کنیم برلیانس را انتخاب کنید.

برلیانس h220 خودروی جوان پسندانه و قیمت نسبتا ارزانی دارد. h230 یک نمونه معمولی غیر هاچبک از این ماشین بوده که از لحاظ قیمت، چنان تفاوت خاصی باهم ندارند.

امروزه چون بیشتر افراد به خودرو با مدل هاچبک علاقه زیادی دارند، برلیانس h220 را انتخاب می کنند که طرفداران خیلی زیادی نیز دارد.

خودروی برلیانس در دو مدل مختلف در بازار ایران وجود دارد که اصلا هیچ تفاوتی باهم ندارند؛ تنها فرق آن ها، جعبه دنده دستی 5 و 6 سرعته می باشد. BM15L مدل موتور برلیانس h220 بوده که مجهز به 4 سیلندر و 16 سوپاپ است .

موتور استفاده شده در این ماشین با موتور برلیانس با مدل h230 ، یکی بوده . اما برلیانس h220 از قیمت و وزن کمی برخوردار بوده و به همین سبب عملکرد بهتر و مطلوب تری را نسبت به مدل h230 دارد.

استفاده از سوخت به میزان مطلوب و برخورداری از سیستم تعلیق نرم، از مزایای خودرو برلیانس در مقایسه با کوییک می باشد. هر 100 کیلومتر مسیری که می پیماید، تقریبا 6.5 لیتر سوخت مصرف می کند.

برلیانس در سربالایی ها، شتاب خوبی را از خود نشان نمی دهند که یکی از معایت این خودرو به شمار می آید. 14.5 ثانیه، شتاب رسمی این ماشین ثبت شده است. اگر شما این خودرو را خریداری کرده اید، حتما به یاد داشته باشید که، به وسیله فرمان دادن های سریع، امکان مانور دادن در این ماشین وجود ندارد. پس حتما به این نکته دقت داشته و با احتیاط عمل کنید.

همان طور که در بالا هم بیان کردیم، برلیانس h220 در دو مدل متفاوت، دستی و اتوماتیک، روانه بازار شده است که علاوه بر تفاوت در جعبه دنده آن ها در برخی از امکانات نیز، با یکدیگر فرق دارند. تمام امکانات این دو مدل باهم یکی بوده، اما مدل اتوماتیک آن، قابلیت های زیادی نظیر سانروف برقی، چراغ مه شکن جلو و برخورداری از سنسور پارک دنده عقب، است.

سایپا کوییک

این خودرو ایرانی در سال 1395 معرفی و در سال 1397 روانه بازار شده و یک خودرو تازه معرفی شد. خودروی کوییک تشابه خیلی زیادی با ساینا دارد و همه ویژگی هایشان باهم یکی است.

تنها تفاوت این که چند قابلیت تازه به کوییک اضافه شده است. طراحی این خودرو خیلی زیاد جالب نبوده و اگر از نمای جلو به آن نگاه کنید، انگار دقیقا ماشین ساینا را می بینید. فقط چیز اضافی که در این ماشین مشاهده می شود، وجود باربند در  سقف خودرو و ایده گرفتن از خودروهای خارجی برای طراحی چراغ های عقب، است. همچنین از تزئینات مشکی رنگ در بدنه کوییک به کار رفته است که کار بیهوده به نظر می آید.

مطمعنا با وارد شدن به داخل ماشین کوییک، متوجه ارزان قیمت و ایرانی بودن آن پی خواهید برد. اما شایان به ذکر است که کوییک اتوماتیک از قیمت بالایی برخوردار می باشد. بر روی فرمان خودروی کوییک، کلیدهای کنترلی وجود دارد که ماشین برلیانس h220 از این امکان برخوردار نیست.

امکانات رفاهی کوییک نسبت به رقیب چینی آن بهتر است. تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک، نمایشگر 7 اینچی، کروز کنترل، 2 ایربگ، ایموبلایزر، سنسور و دوربین دنده عقب، سیستم صوتی با 4 بلندگو، کامپیوتر سفری و …. از امکانات رفاهی این خودرو به شمار می آیند.

 

 

سایپا کوییک از موتور با حجم 1.5 لیتری و 4 سیلندر برخوردار می باشد. قدرت آن برابر با 87 اسب بخار بوده و توانایی تولید 128 نیوتن متر گشتاور را دارد. میزان سوخت این خودرو در پیموندن 100 کیلومتر در جعبه دنده 5 سرعته دستی آن، برابر با 7 لیتر بوده و در جعبه دنده اتوماتیک،  7.2 لیتر می باشد.

وضعیت فنی دو خودروی کوییک و برلیانس h220 در سطح متوسط قرار گرفته است. اما از نظر کیفیت سواری،  برلیانس بهتر و مطلوب تر می باشد. کوییک به خاطر قیمت بالایش، اصلا ارزش خرید را ندارد.

خودرو سایپا کوییک بهتر است یا برلیانس h220؟

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم، این دو خودرو جزء هاچبک های ارزان قیمت هستند که در بازار ایران موجود می باشد. برلیانس یک خودروی چینی و کوییک، ایرانی است. در ادامه مطلب، این  دو خودرو را باهم مقایسه خواهیم کرد.

مقایسه ظاهر دو خودرو

از ارزان قیمت ترین خودرو برلیانس می توان به ماشین چینی h220  اشاره کنیم که توسط پارس خودرو تولید و عرضه می کند. شایان به ذکر است که این خودرو بعد از تحریم آمریکا، دیگر به ایران عرضه نمی شود.

سایپا کوییک به عنوان ماشین جدید معرفی شده بود. اما بعد از این که روانه بازار شد، تشابه خیلی زیادی با خودروی ساینا داشت. این خودرو طراحی چندان خاصی نداشته و طراحی جلوی آن، کاملا شبیه ساینا بوده با این تفاوت که داخل چراغ های آن تریم دودی کار شده بود.  برلیانس h220 در مقایسه با خودرو کوییک، طراحی بهتر و زیباتری دارد.

طراحی داخلی ماشین کوییک کاملا شبیه ساینا بوده با این تفاوت که یک صفحه نمایش در آن تعبیه شده است. ماشین برلیانس با توجه به قیمت پایینش، طراحی داخلی آن مطلوب به نظر می رسد.

بهتر است بدانید که قطعات مورد استفاده شده در هر دو خودرو، از کیفیت پایینی برخوردارند. برلیانس به خاطر دارا بودن فضای بیشتر برای سرنشینان و  کیفیت سواری خوب، نسبت به کوییک ماشین بهتری به شمار می آید.

مشخصات فنی و کارکرد خودروی کوییک و برلیانس

از نظر مشخصات فنی و عملکرد، برلیانس h220  اتوماتیک نسبت به کوییک، می توان به مواردی نظیر مصرف کردن سوخت کم، دارا بودن سرعت زیاد و… اشاره کرد. به همین ترتیب برلیانس خودروی بهتر و مطلوبی به شمار می آید.

 امکانات رفاهی این دو ماشین

کوییک نسبت به برلیانس، امکانات رفاهی بیشتر و بهتری را دارد. از جمله کروز کنترل، 2 ایربگ، چراغ دیلایت، کامپیوتر سفری و ….

تعبیه شدن کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، از امکانات ایمنی کوییک محسوب می شود.

قیمت در بازار

طبق تحقیقات و مطالعات صورت گرفته نتیجه گرفته شد که خودرو برلیانس اتوماتیک h220 نسبت به کوییک، بهتر و مقرون به صرفه است.

از نظر میزان فنی، هر دو خودرو در وضعیت متوسط هستند. اما موقع خرید بهتر است که ماشین برلیانس را انتخاب کنید. شایان به ذکر است که در هنگام خرید خودرو به هیچ وجه برلیانس h220 را در اولویت قرار ندهید. این خودرو در مقایسه با کوییک، ماشین خوب و بهتری می باشد.

قیمت خودرو برلیانس در سال 98، 250 میلیون تومان و در سال 97، 230 میلیون تومان بود. اگر این خودرو را با کوییک مقایسه کنیم، گران قیمت است. کوییک در سال 98، 174 میلیون و در سال 97، 161 میلیون تومان قیمت داشت. این سال هم قیمت کوییک، 178 میلیون می باشد.

چه دلیل های منجرب می شود که از خرید خودروی کوییک منصرف شویم؟

هر دو خودرو جزء هاچبک های ارزان قیمت در بازار ایران هستند که از نظر فنی، در حد متوسط قرار گرفته و کیفیت قطعات به کار برده شده در ساخت آن ها، کیفیت پایینی دارد.

همان طور که می دانید، خودروهای چینی به آپشن های زیاد با قیمت کم معروف هستند. از طرفی برلیانس ارزان ترین خودرو می باشد. در هر دو خودرو کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، تعبیه شده است. برلیانس h220 از قابلیت ها و امکانات دیگری نظیر سنسور دنده عقب، آینه های جانبی برقی، کامپیوتر سفری و… برخوردار می باشد.

از نظر امکانات رفاهی، کوییک بهتر است. اما طبق تحقیقات صورت گرفته، نتیجه گرفته شد که برلیانس یک برتری مخصوصی دارد. از طرفی وجود فضای زیاد برای سرنشینان و سواری بهتر و باکیفیت نسبت به کوییک، خودرو خوب و مطلوب شناخته شده است.

توجه داشته باشید که این مقایسه فقط بین خودرو برلیانس h220 با کوییک می باشد. برلیانس در مقایسه با خودروهای دیگر، اصلا گزینه خوبی برای خرید نیست.

کوییک با توجه به امکاناتی که دارند،  از قیمت زیادی برخوردار بوده و ارزش خرید را ندارد. اما برلیانس با توجه به قابلیت هایش، دارای قیمت مطلوب و قابل قبول می باشد.

سطح امکانات و پر فروش بودن مدل دنده ای از مزایای مدل اتوماتیک برلیانس h220 بوده و از معایت آن می توان به پایین بودن کیفیت ساخت، وجود مشکل در جعبه دنده نیمه اتوماتیک و کمبود امکانات اشاره کرد. فرمان برقی، بازار دست و هزینه نگهداری از مزایا و کیفیت پایین، قیمت خرید بالا و… از معایب کوییک می باشند.

برلیانس نسبت به کوییک، کیفت و سواری بهتری را دارد. به این ترتیب بین این دو خودرو، انتخاب برلیانس h220 بهترین گزینه خواهد بود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

پیام بگذارید